מוצרי אריזה

מוצרי אריזה הם חלק בלתי נפרד מהמוצר עצמו ובשל כך נחשבים לאלמנט חשוב בשינוע, שמירה עליו בדרך וכמובן במכירתו. אין היום כמעט שום דבר שלא מגיע ארוז בדרך כזו או אחרת. סוגי מוצרי אריזה רבים יש בשוק שקיות ניילון, פלסטיק, נייר, קופסאות קרטון, פלסטיק ועץ. סוגי מוצרי אריזה נקבעים על ידי סוג המוצר, גודלו ומשקלו. שקיות נייר או שקיות מותגים קטנות מתאימות לאריזת דברי אוכל, מוצרים קטנים וקלים, תכשיטים ועוד. שקיות נייר או שקיות מותגים גדולות מתאימות יותר לפריטי אופנה, או קופסאות נעלים.​

לאור החוק החדש שנכנס לתוקף בשבועות האחרונים והקשור להפחתת שקיות ניילון המרכולים ורשתות שיווק מזון נאלצו להוציא את השקיות ולכן, אריזת המוצרים נעשית בסלים רב פעמיים שנתנו הרשתות ללקוחות כדי לא לעבור על החוק. 

סוגי אריזות: 

•    מוצרי אריזה מקרטון מתאימים לכלי עבודה, חלקים וברגים. אריזה מעץ מיועדת למוצרים כבדים וגדולים כמו משטחים של פירות וירקות או סחורה המגיעה לחנויות כלבו או מרכולים.

•    ישנם מוצרי אריזה מותאמים לאבקות כמו סוכר קמח, חומרי בניין וניקיון. אלו יארזו בשקי נייר עבה שיש בתוכם גם בד כדי לחזק את שקית הנייר ולמנוע קריעה.

•    גם חברות הקייטרינג שמשווקות אוכל מוכן אורזות אותו בתוך קופסאות פלסטיק, הקרויות בפינו קופסאות חד פעמיות, אף כי אפשר  לשטוף אותן ולעשות בהן שימוש חוזר.

•    כל מי שקונה נעלים יודע שהן מגיעות ארוזות בתוך קופסת קרטון ולאחר התשלום הן מוכנסות לשקיות ממותגות  עם פרטי החנות.

•    ברחובות הערים יש מכלים אליהם נדרשים התושבים לזרוק את כל מוצרי האריזה שניתנים למחזור. אחת לכמה זמן הם מפונים על ידי חברת המחזור.

•    כל מכשיר חשמלי שנרכש בחנויות החשמל ארוז באריזה מקורית מהיצרן. הכתוביות על גבי מוצרי אריזה הן חלק מפרסום החברה.

•    קופסאות קרטון משמשים גם למעבר דירה. מובילי הרהיטים מספקים לבעלי הבית קופסאות קרטון לצורך אריזת המטלטלים.

יש בארץ מספר חברות המספקות מוצרי אריזה כגון: קופסאות קרטון, ניילון נצמד, שרינק, גלילי פץ-פץ ועוד. מוצרי אריזה יש בכל גודל, ממספר רב של חומרי גלם ועם סוג הגופן שבו תירשם הכתובית.​