שקיות נילון

כיום מציעים יצרני שקיות הניילון שקיות לשימוש חוזר ובכך מאפשרים למשתמשים לשמור על הסביבה. 

בין היתרונות של שקיות ניילון אפשר למנות גם את משקלן הקל יחסית ואת כושר הנשיאה הרב שלהן. השקיות עמידות בפני נוזלים וחומרים שונים אחרים, ומתייבשות במהירות לאחר מגע עם נוזלים, כגון שמנים או כימיקלים לסוגיהם. השקיות מבודדות, אינן סופגות לחות, קלות לניקוי ומתאימות לשימוש חוזר. כמו כן, ניתן לצבוע את השקיות במגוון רחב של צבעים.

ברשימת החסרונות אפשר למצוא בראש ובראשונה את הנזק שהשקיות גורמות לסביבה. שקיות הניילון אינן מתכלות, בהשוואה לשקיות נייר למשל, ולכן הן מזהמות את הסביבה. בנוסף, הן סטטיות ומתקלפות, אינן עמידות בחשיפה לקרני השמש, דוהות בניקוי ורגישות לחום.  

במסגרת המודעות לשמירה על הסביבה החלו יצרני שקיות ניילון להציע מגוון של שקיות ניילון המיועדות לשימוש חוזר. שקיות אלה יהיו בעלות תכונות שמאפשרות להן אורך חיים ממושך יותר. ברוב המקרים הן תהיינה איכותיות ועמידות יותר. תכונות אלה יבואו לידי ביטוי בעובי ובמשקל השקית: היא תהיה עבה וכבדה יותר. כך השקיות שומרות על כושר הנשיאה הגבוה שלהן לאורך זמן. הפתרון האמור מאפשר למשתמשים ליהנות מהיתרונות של שקיות הניילון מבלי לפגוע בסביבה.

חשוב לציין שכיום מיוצרות שקיות המכונות "שקיות ניילון" למיחזור, אך למעשה עשויות מפלסטיק שניתן למיחזור. עם זאת, שקיות אלה לא תמיד עוברות תהליך של מיחזור.